Zielone Szkoły

Wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja, licea i inne zapraszamy na połączenie wiedzy z naturą i piękną przyrodą. W okresie kwietnia, maja, czerwca oraz września i października nasz obiekt przygotowany jest specjalnie dla dzieci i młodzieży w ramach organizacji „Zielonych Szkół”.

Koszt jednego noclegu (sezon 2024):

154,00 zł brutto - (nocleg + HB (śniadanie i kolacja są wliczone w cenę (wyżywienie częściowe)), 

przy pobycie na 1 dobę - 166,00 zł brutto

166,00 zł brutto - (nocleg + FB ((pełne wyżywienie) to pakiet obejmujący śniadanie, obiad i kolację)

przy pobycie na 1 dobę - 178,00 zł brutto

Bezpłatnie 1 opiekun na 15 dzieci

(Wszystkie podane ceny są cenami brutto zawieraja 8% vat)

Biskupin - najbardziej znany rezerwat archeologiczny z dobrze zachowanymi pozostałościami osiedla obronnego kultury łużyckiej. Zostały odkryte w 1933r., na podstawie wykopalisk odtworzono część osady.

Wenecja - z Biskupina można przejechać kolejką wąskotorową do Wenecji, gdzie w Muzeum Kolei Wąskotorowej można zobaczyć unikatowe składy pociągów przystosowane do torów o rozstawie 60 cm.

Gniezno – zwiedzanie Katedry i Drzwi Gnieźnieńskich. W Katedrze Gnieźnieńskiej otrzymał koronę pierwszy król Polski, a po nim jeszcze czterech władców. Pochowany jest tutaj św. Wojciech, 18 scen z jego życia i męczeństwa umieszczono na Drzwiach Gnieźnieńskich, unikatowym zabytku sztuki romańskiej na skalę europejską. Należy również odwiedzić Muzeum Początków Państwa Polskiego  oraz Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Wyspa Ostrów Lednicki - nazywana również Wyspą Władców, był to główny ośrodek Państwa Polan i dawna rezydencja Mieszka I. Już sześć tysięcy lat temu wyspa była zamieszkana, a w drugiej połowie X wieku stał na niej potężny gród obronny.

Wielkopolski Park Etnograficzny - jeden z największych polskich skansenów. Znajduje się tutaj kilkadziesiąt obiektów: stodoły, spichlerze, wiatraki, kuźnie i chałupy z XVII, XVIII i XIX wieku.

Strzelno – arcydzieła sztuki romańskiej:

Rotunda świętego Prokopa w Strzelnie to największa romańska świątynia w Polsce zbudowana na planie koła. Zapis w kronikach Jana Długosza podaje datę 16 marca 1133 jako dzień jej konsekracji.

Kościół Świętej Trójcy i Najświętszej Marii Panny w Strzelnietrójnawowa bazylika z transeptem i zamkniętym apsydą prezbiterium. Budowę kościoła z granitowych kostek rozpoczęto w XII wieku i ukończono dopiero w połowie XIII wieku. W 1216 miała miejsce jego uroczysta konsekracja. W późniejszym czasie kościół zbarokizowano.

Kruszwica - miasto leżące nad największym jeziorem pojezierza Gnieźnieńskiego, nad jeziorem Gopło. Stoi tam 32 metrowa wieża, pozostałość zamku z czasów Kazimierza Wielkiego. Wieża ta nazywana jest mysią wieżą, od legendy o księciu Popielu.

Licheń – wycieczka do sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Niesamowitym przeżyciem dla najmłodszych dzieci jest wycieczka do miasteczka western Silverado City - otoczony polami park rozrywki, w którym można przeżyć niezapomniane chwile rodem z Dzikiego Zachodu.

Atrakcje w bliskiej okolicy Przyjezierza, to wycieczka piesza do skansenu archeologicznego w Mrówkach gdzie organizowane są turnieje i pokazy rycerskie.  Ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza w nadleśnictwie Miradz zapozna dzieci z leśną przyrodą.  W deszczowe dni poza zajęciami w ośrodku (sale gimnastyczne, taneczne, kręgielnia) można wybrać się na basen w Mogilnie bądź Inowrocławiu.